Ваня Стамболова остана на четвърто място на Световното първенство

Най-добрата българска лекоатлетка Ваня Стамболова се класира на четвърто място на Световното първенство по лека атлетика в зала в Истанбул, Турция

Малко не достигна на българката да се класира в първите три места в дисциплината 400 метра гладко бягане и да се окичи с пореден медал. Стамболова финишира за 51,99 секунди.

Ваня Стамболова има два медала от световни първенства в зала същата дисциплина - сребро (Москва 2006), бронз (Доха 2010).

Световна шампионка стана фаворитката Саня Ричардс, която финишира за 50,79 секунди. Иначе Ваня тръгна от неудобния втори коридор и след старта, и първите двеста метра бе на последната шеста позиция.

След това обаче тя започна своя спринт в последните метри и ако имаше още малко писта, можеше да стигне и до среброто, което отиде при Александра Федорива от Русия с времето от 51,76 секунди.

Водачката Саня Ричардс поведе от шести коридор и със страхотно темпо не остави лидерството си до края като се откъсна на няколко метра от цялата група.

Бронза остана за Наташа Хейстинг, която финишира с време от 51, 82. В полуфиналите именно  Стамболова и Хейстингс дадоха страхотно време като фотофиниша определи тогава американката за победител.