Ван Перси пропуска полуфинала с Аржентина?

Една от звездите на холандския национален отбор Робин ван Перси най-вероятно ще пропусне полуфинала на Световното първенство 2014 срещу Аржентина тази вечер от 23 часа българско време.

Капитанът на „лалетата“ пропусна вчерашната тренировка на тима заради проблеми със стомаха и селекционерът Луис ван Гаал призна, че решението да не натоварва нападателя е било най-доброто за здравето му.

Ван Перси вече пропусна един двубой на Холандия на Мондиал 2014, но заради наказание – последният мач от групата срещу Чили, спечелен с 2:0 след попадения в края на резервите Лерой Фер и Мемфис Депай.

В отсъствието на Ван Перси шанс за изява може да получи Клаас-Ян Хунтелаар, който влезе като резерва в осминафинала срещу Мексико и асистира за изравнителния гол в 88-ата минута на Уесли Снайдер, а после реализира от дузпа в 92-ата за крайното 2:1.

В 105-ата минута на четвъртфинала Хунтелаар също се появи на мястото на Бруно Мартинс Инди, но не остави сериозни впечатления.