Ван Перси: Имаме сили за трофей в Англия

Един от най-добрите играчи на Арсенал Робин ван Перси вярва, че колективният дух е ключът към бъдещите успехи на „артилеристите".Неговото име бе свързано с напускане на „Емирейтс Стейдиъм", но в крайна сметка мениджърът Арсен Венгер убеди холандското крило да остане.

 

Според местните медии друг ас на отбора, Адебайор също ще продължи престоя си в Лондон. „Ако задържим водещото си ядро, според мен в новата кампания в Премиършип ще бъдем по-силни. Със сигурност Арсенал няма да отпадне от битката за титлата толкова рано, даже мисля, че това може да е годината към връщане на славата на клуба", категоричен бе Ван Перси.

 

„Единственото, което ни трябва е да спечелим трофей, без значение Шампионската лига или местната купа. Фабрегас, Адебайор, Туре- ако тези състезатели продължат с Арсенал, може да очакваме много успехи съвсем скоро", заяви още бързоногият холандец.

 

Арсенал завърши на 4-о място във Висшата лига, оставайки далеч зад Челси, Манчестър Юнайтед и Ливърпул. Феновете на тима обаче не са много оптимистични, като на фона на многомилионните трансфери на конкурентите си, Арсенал е привлякъл засега само белгийския бранител Томас Вермален.