Ван Гаал: Уж нямаше да минем групите, а сега сме фаворити

Селекционерът на холандския национален отбор (и треньор на Манчестър Юнайтед) Луис ван Гаал бе възхитен от демонстрираните борбеност и непримиримост от страна на неговите футболисти в осминаф инала от Световното първенство 2014 срещу Мексико.

Холандия губеше с 0:1 в резултата след попадение на Джовани дос Сантос, като чак в 88-ата минута Уесли Снайдер успя да изравни. В 91-ата минута Ариен Робен бе повален в наказателното поле от капитана Рафаел Маркес и резервата Клас-Ян Хунтелаар превърна дузпата в гол за 2:1.

"Аз мисля, че моите играчи показаха, че имат вяра до самия край. Без това не може. В последните минути ние бяхме повече във форма, бяхме по-свежи от мексиканците. Моите играчи имаха вяра, но те бяха и физически подготвени за този мач", радваше се Ван Гаал.

Въпреки че авторът на изравнителния гол Уесли Снайдер засега оставаше в сянката на другите звезди Ариен Робен и Робин ван Перси, треньорът не е изненадан, че точно той е реализирал така важното попадение 120 секунди преди края на редовното време.

"Това е един от играчите, който е в най-добра форма в холандския отбор. Той пробяга много километри и продължава да има тази изключителна техника на удара. Това не ме изненада.

Холандските медии мислеха, че ние няма да излезем живи от групата, защо тогава днес станахме фаворити? Играчите остават скромни, ние продължаваме по нашия път, атмосферата в отбора е много добра", каза още Ван Гаал и добави, че за него няма значение срещу кой тим ще се изправи на четвъртфиналите, защото със сигурност мачът ще е тежък.