Ван Гаал тръгна със загуба начело на Холандия

Новият стар селекционер на Холандия Луис ван Гаал не успя да запише успех в повторния си дебют начело, след като тази вечер "лалетата" отстъпиха с 2:4 при гостуването си на Белгия в приятелска среща.

Ван Гаал се завърна на поста, след като предишният селекционер Берт ван Марвайк бе уволнен в следствие на позорното представяне на Евро 2012 в Полша и Украйна. Новото попълнение на Манчестър Юнайтед Робин ван Перси не игра за Холандия, а атаката на "лалетата" бе оглавена от Клаас Ян Хунтелаар. Рафаел ван дер Ваарт, Ариен Робен и новият капитан Уесли Снайдер също попаднаха сред титулярите.

Макар и в срещата да бяха отбелязани общо шест гола, през първата част имаше само един. Той бе реализиран в 20', когато Кристиян Бентеке разпечата пазената от Маартен Стекеленбург врата.

Истинското шоу настъпи през вторите 45 минути, когато и двата тима се разиграха. Лусиано Нарсинг изравни в 54', а само минута по-късно Хунтелаар изведе холандците напред, разписвайки се след подаване на Робен.

Последва обаче активизация в редиците на Белгия, като "червените дяволи" настиснаха газта. Мартенс изравни за 2:2 в 75', а две минути по-късно Ромело Лукаку напомни за себе си, вкарвайки за 3:2. В 80' Холандия понесе и четвърти удар, като за 4:2 се разписа централният бранител Ян Вертонген.