Ван Гаал притеснен за Бруно Мартинс Инди

Селекционерът на Холандия Луис ван Гаал изрази притеснението си за състоянието на Бруно Мартинс Инди, който получи травма в двубоя с Австралия на Световното първенство по 2014, спечелен от "лалетата с 2:3.

Освен това Ван Гаал заяви, че за него най-добре се е представил Найджъл де Йонг, а не играча на мача Ариен Робен.

"Австралия доминираше през първото полувреме и аз исках да променя това. На почивката обясних на играчите да играят 4-3-3, което е нормалната схема за всички холандски играчи. Аз трябваше да променя някои неща, за да върна самочувствието на играчите.

Лекарите ми казаха, че Инди има сътресение на мозъка. С такива травми футболистите напускат строя минимум за една седмица. Това е голяма загуба за нас. Днес моите футболисти действаха здраво против неотстъпчив съперник. Трябва да поздравя отбора, че успя да се промени и да обърне резултата.

Знам, че за най-добър играч е определен Ариен Робен. Но лично аз смятам, че този приз трябваше да спечели Найджъл де Йонг".