Ван Гаал: Играчите изпълниха моя план

Треньорът на Холандия Луис ван Гаал заяви, че не е очаквал неговия отбор да отбележи пет попадения срещу световния шампион Испания.

Холандският специалист бе много щастлив след победата с 5:1 над „Ла Роха“, като заяви, че играчите са изпълнили перфектно неговия план

Луис Ван Гал - селекционер на Холандия: "Не съм очаквал да вкараме пет гола на Испания, това е истината. Но начинът на вкарване на голове е този, който очаквах. Аз имах стратегия и играчите изпълниха плана. Дадохме на испанците само едно положение през първото полувреме и те стигнаха до дузпа."

Аз не знам дали дузпата е заслужена. Ние направихме отбор, който е готов, защото в тези климатични условия, с горещина и голяма влажност, трябва да бъдеш в изключително добра физическа форма.

Разбира се, журналистите искат да играем по-бързо, но това не е възможно. В последните двадесет минути можеше да се види колко добри са нашите играчи. Това им дава самочувствие и аз очаквам те да играят още по-добре", заяви Ван Гаал след мача.