Ван дер Ваарт: Можем да бием Португалия с 2:0

Футболистът на холандския национален отбор Рафаел ван дер Ваарт призна, че Германия е била по-добрият отбор в снощния мач между двата тима от група "В" на Евро 2012, но бе категоричен, че "лалетата" могат да победят Португалия  с 2:0 в последната си среща и да продължат напред.

Германия надделя над Холандия в дербито на група "В" след две попадения на Марио Гомес преди почивката. За холандците се разписа Робин ван Перси.

"Сега трябва да победим Португалия с 2:0. Това е възможно. Аз продължавам да вярвам. Трябва германците да бият датчаните, а те ще го направят.

Германците играха добре. Те вкараха два фантастични гола. Това е отбор от световна класа.

Лично за мен бе трудно да започна мача на пейката. Влязох на почивката, дадох всичко. Не беше лошо. При 2:1 опитахме всичко, но напразно", поясни ван дер Ваарт.