Ван Бомел: Ще нося тази загуба в сърцето си докато съм жив

галерия:

Един от лидерите на Холандия Марк ван Бомел заяви, че съдията на финала на Световното първенство между неговата родина и Испания, спечелен от иберийците с 1:0, е повлиял на мача. Според Ван Бомел, реферът Хауърд Уеб е ощетил неговия отбор по време на срещата, което е попречило на „лалетата" да спечелят титлата.

 

„Всички могат да видят как той промени мача", заяви Ван Бомел след края на срещата. „Няма как да съм доволен от второто място, не и по този начин".

 

„Макар че изравнихме нашето най-добро постижение на Мондиал, не можем да сме доволни. Според мен нашият отбор заслужава повече. Ще нося тази загуба със себе си до края на живота си", категоричен бе Ван Бомел.