Валядолид изненада Севиля на "Рамон Санчес Писхуан"

снимка: realvalladolid.es

Отборът на Валядолид надви Севиля като гост с 2:1 и постигна шестия си успех от началото на сезона в Пирмера Дивисион.

Гостите започнаха силно срещата и излязоха напред в резултата още във втората минута след попадение на Патрик Еберт.

В 13-та минута голмайсторът Еберт изведе Оскар Гонзалес срещу стража на домакините Диего Лопес и нападателят удвои резултата с ефектен прехвърлящ удар.

До края на полувремето севилци не успяха да се отърсят от шока на двете ранни попадения и да противодействат успешно на Валядолид. Най-чистото положение се откри пред чилиецът Гари Медел, който обаче закъсня да засече добро диагонално подаване на Хесус Навас.

В началото на втората част нападателят на гостите Манучо си вкара автогол с глава след изпълнение на корнер отляво на вратата на Дани Ернандеш. Това попадение даде надежди на андалусийци, които имаха на разположение повече от 40 минути да обърнат срещата.

Задачата им обаче се усложни в 63-та минута, когато за втори жълт картон бе изгонен Гари Медел. Въпреки че останаха с човек по-малко домакините опитаха да натиснат своя противник в търсене на обрата, но така и не успяха да стигнат поне до изравнителен гол.

Така Валядолид записа втора поредна победа и се изкачи на седма позиция в таблицата на Примера Дивисион с актив от 21 точки, а Севиля регистрира второ поредно и общо шесто поражение в шампионата и не успя да затвърди добрите впечатления след категоричния успех над градския съперник Бетис преди две седмици.