Валверде напусна Влаенсия

Старши треньорът на Валенсия Ернесто Валверде, напусна клуба.

Специалистът остана разочарован от пропуснатия шанс за участие в Шампионска лига и изтъкна като причина за оставката си нестабилността в клуба.

Валенсия остана на пето място, след като снощи загуба от Севиля с 3:4в последния кръг на испанското първенство и няма да играе в квалификациите на Шампионска лига.

"Прилепите" имаха две точки аванс пред Реал Сосиедад преди последните мачове от кампанията в Примера Дивисион. Баските обаче спечелиха срещу Депортиво Ла Коруня, така че поражението от Севиля се оказа фатално.

Двубоят започна добре за Валенсия, след като тимът излезе напред в резултата с гол на Евер Банега още в 12-та минута. В края на полувремето обаче андалусийци направиха пълен обрат, а Жонас получи червен картон.

През втората част Солдадо изравни, но с два гола на Алваро Негредо Севиля отново дръпна напред. В края Солдадо намали на 4:3, но за повече време нямаше.

"Това беше последният ми мач. Не ми харесва не само пропуснатия шанс да участваме в Шампионска лига, но и ситуацията в клуба като цяло. Ако не беше така, щях да остана", каза Валверде след загубата от Севиля.

Специалистът пое кормилото на Валенсия през декември миналата година на мястото на Маурисио Пелегрини.