Валери Божинов с кошмарен дебют за Тернана

снимка: ternanacalcio.com

Българският нападател Валери Божинов дебютира със загуба за новия си италиански клуб Тернана, след като отборът му отстъпи с 0:1 на Болоня у дома в мач от 5-ия кръг на Серия Б.

Бившият футболист на Левски започна срещата като титуляр и остана на терена пълни 90 минути, но едва ли ще запомни с хубави чувства първия си мач с фланелката на Тернана, защото именно в него тимът допусна първото си поражение от началото на сезона в втория ешелон на италианския футбол.

Валери Божинов показа голямо желание, но не успя да запише името си сред голмайсторите. Той на няколко пъти бе близо до това, а през първата част дори неволно предотврати гол във вратата на съперника, след като коженото кълбо се отби в него след удар на Авенати, а иначе влизаше.

Българският национал бе много близо до откриване на резултата в началото на второто полувреме, когато стреля силно към вратата, но защитник на Болоня самопожертвователно се хвърли на пътя на топката, предотвратявайки сгурно попадение във вратата си.

В ответната атака (53') Болоня отбеляза единствения гол в мача, дело на Ойконому, за когото мачът също бе дебют, който той ознаменува с победно попадение, отбелязано с глава след центриране от корнер.

Малко преди края Божинов все пак вкара топката в мрежата на Болоня, но попадението не бе зачетено заради нарушение на съотборник на българина срещу вратаря на гостите.

След тази първа за сезона загуба Тернана остава с 8 точки и заема 3-то място във временното класиране на Серия Б, като толкова има и Ливорно. Лидер е Перуджа с 11 пункта, следван от Капри, Трапани и Про Варчели с по 9 точки.