Валери Божинов: Никой не е вкарвал шест на Малта

Нападателят на Виченца Валери Божинов бе щастлив, че стана част от разгромния успех на националния ни отбор с 6:0 над тима на Малта в квалификация за Мондиал 2014, играна в София. Роденият в Горна Оряховица футболист се появи в игра през второто полувреме на мястото на Емил Гъргоров.

След срещата Божинов заяви, че предвид лошите атмосферни условия, при които се игра мачът, победата на България е още по-значима.

Той смята, че гостуването на Дания ще бъде много по-тежко, но както и останалите ни национали не се съмнява, че ще си тръгнем с победа от Копенхаген.

"Видяхте при какви условия играхме и вкарахме шест гола. Никой не е вкарвал на Малта шест гола", коментира Божинов.

"Най-важното обаче са трите точки. С Дания ще бъде по-трудно, но е важно да спечелим трите точки", каза още нападателят.