Валери Божинов игра 16 минути при победа на Тернана

снимка: ternanacalcio.com

Валери Божинов игра 16 минути при победата на Тернана с 1:0 като гост срещу Бари в последната среща от 13-ия кръг на италианската втора дивизия. Нападателят се появи в игра в 59-ата минута на мястото на Фабио Чераволо.

Само 12 минути по-късно румънският защитник Стефан Попеску получи втори жълт и съответно червен картон и остави гостите с човек по-малко на терена.

Това наложи тактическа смяна в състава на Тернана и в 75-ата минута Божинов трябваше да бъде заменен от халфа Джузепе Русо. Голът на победата за гостуващия отбор падна още в петата минута на двубоя и беше реализиран от уругваеца Фелипе Авенати.

След този успех Тернана вече е извън зоната на изпадащите във втора дивизия и се намира на 17-ата позиция с актив от 14 точки. Отборът прекъсна серията си от девет поредни мача без победа.