Валенсия вече бие и в Примера

Полуфиналистът в Лига Европа Валенсия взе глътка въздух в испанската Примера, след като днес "прилепите" спечелиха с 2:1 домакинството си на Елче в среща от 33-ия кръг на първенството.

"Лос че" бяха в неприятна серия от три поредни мача без победа, но днес воденият от Хуан Антонио Пици зарадва "Местая" с едва 12-а победа от началото на сезона.

Домакините обаче доиграха срещата с човек по-малко, след като Антонио Бараган получи втори жълт картон в добавеното време на двубоя.

Така Валенсия събра актив от 44 точки, но оставайки на едва 8-а позиция във временното класиране на Примера. Елче от своя страна е 15-и с 35 пункта и все още съществуваща опасност от изпадане в Сегунда.

Бившият футболист на Левски Гари Родригес бе включен в групата на Елче, но крилото така и не се появи в игра.

До първата част и двата тима си размениха по едно попадение. Пабло Пиати откри за "прилепите" в 22', но само шест минути по-късно Коро прониза Висенте Гуайта и изравни.

Повратният момент в мача настъпи в 61', когато Валенсия изкова крайния успех. Дани Парехо вкара топката в пазената от Ману Ерера врата, което и означаваше краен успех за домакините.