Валенсия със стъпка към Европа

Валенсия надви Виляреал с 2:1 на "Местая" и се доближи до участие в Лига Европа догодина.

Така "прилепите" постигнаха първа победа в Примера Дивисион от 23 февруари насам и се изкачиха на осмото място с актив от 39 точки. Виляреал е на седма позиция и има аванс от шест пункта пред тима на Хуан Антонио Пици.

Хави Фуего отбеляза и двете попадения за домакините. В 35-а минута  Феде Картабия стреля от дистанция и след рикошет топката стигна до Фуего, който направи 1:0. Минута преди почивката пък отново Фуего се възползва от грешка на отбраната на Виляреал и реализира за 2:0.

Гостите натиснаха след почивката, но върнаха само едно попадение и то в 83-а минута. Тогава Джовани дос Сантос овладя лошо връщане назад и остави безпомощен Висенте Гуайта за 2:1.