Валенсия си осигури място в Шампионска лига

снимка: valenciacf.com

Отборът на Валенсия ще участва в Шампионска лига наесен, след като днес постигна драматаична победа с 3:2 като гост над Алмерия.

Домакините на два пъти излизаха напред в резултата - първо Томас Партей даде преднина на тима си още в деветата минута. В 28-та Николас Отаменди изравни, но Фернандо Сориано отново изведе Алмерия осем минути преди края на мача.

През второто полувреме "прилепите" успяха да отбележат две попадения, като по този начин си осигуриха три точки в последния кръг, както и място в квалификационните кръгове на турнира на богатите. Точни бяха Софиане Фегули и Пако Алкасер, като последния се разписа 10 минути преди последния съдийски сигнал.

В другата интересна среща от последния кръг на Примера дивисион Севиля също постигна победа със същия резултат, но остана извън зона "Шампионска лига". Все пак те имат шанс да попаднат в групите, ако успеят да спечелят втория по авторитет клубен турнир - Лига Европа.

Севиля гостува на Малага в последния си мач и поведе с 3:0 в рамките само на 10 минути между 52-рата и 62-рата минути. Точни бяха Хосе Антонио Рейес, Евер Банега и Алеикс Видал за гостите, но с две попадения на Хави Гуера Малага се върна в мача. До края обаче оставаше много малко време и домакините не успяха да вкарат изравнително попадение.