Валенсия пропусна да влезе в Топ 4

Тимът на Валенсия пропусна да се изкачи поне временно на четвъртото място в Примера Дивисион, след като тази вечер "лос че" достигнаха единствено до равенство 2:2 при визитата на Сарагоса в мач от 25-ия кръг.

Донякъде обаче гостите могат да бъдат доволни от точката, имайки предвид, че арагонците водеха с 2:0 след 36 минути игра.

Апоньо откри за Сарагоса от дузпа след само 5 минути игра, а в 32' португалският национал Елдер Пощига покачи на 2:0.

В 36' Валенсия се върна в мача, благодарение на точния изстрел на Жонас, а в 69' отново той изравни, възползвайки се от асистенция на Виктор Руис.

В 77' домакините останаха с човек по-малко, след като аржентинският страж на Сарагоса Лео Франко бе отстранен от игра. Валенсия обаче не успя да се възползва от численото си предимство, като атаките на "прилепите" не доведоха до победно трето попадение.

Така Валенсия събра актив от 41 точки - с 1 по-малко от четвъртия Малага, който тепърва трябва да играе с Бетис. Сарагоса е на 16-а позиция в таблицата.