Валенсия обърна десет от Гранада

Отборът на Валенсия записа първа победа за новата 2013 година, след като днес "прилепите" изковаха труден успех с 2:1 при гостуването на Гранада.

Домакините имаха преднина в резултата, но гостите осъществиха пълен обрат и прибраха пълния комплект от точки.

Допълнително натежа и фактът, че тимът на Гранада игра около час с човек по-малко. Изгонен с втори жълт картон през първото полувреме бе Микел Рико.

Макар и с десет души, Гранада откри резултата в 50'. Точен за 1:0 бе резервата Брайън Ангуло.

Между 60' и 82' обаче гостите осъществиха пълен обрат. Хонас изравни след асистенция на Пабло Пиати, а самият Пиати донесе успеха на Валенсия осем минути преди края.

Така "лос че" събраха актив от 27 точки след 18 изиграни мача, което и ги изкачи до 7-а позиция в таблицата. Гранада остава на 15-а позиция с 16 пункта.