Валенсия и Ла Коруня завършиха наравно в голов трилър на "Местая"

Валенсия пропиля два гола аванс и стигна само до равенство - 3:3 срещу гостуващия новак Депортиво Ла Коруня в мач от втория кръг на испанското футболно първенство, информира БТА.

Роберто Солдадо даде аванс на домакините още в 11-ата минута. Той получи извеждащ пас от дълбочина от Хонас Оливейра, преодоля на скорост вратаря Даниел Арансубия и прати топката в мрежата. В 28-ата минута Солдадо удвои с удар от въздуха от десетина метра след нова асистенция на Хонас от дясно.

Гостите намалиха пасива си седем минути преди почивката. След центриране от корнер от дясно и разбъркване в наказателното поле, Абел Агилар отблизо вкара за 1:2.

Валенсия обаче бързо възстанови аванса си от две попадения. В 41-ата минута Дани Парехо изведе Софиян Феули в дясно в пеналта и 22-годишният французин се разписа със силен удар по диагонала.

След почивката обаче Депортиво стигна до изравняване. В 59-ата минута Артилес Айтами проби от дясно и почти от аутлинията върна в наказателното поле към Агилар, който засече от 7-8 метра в далечния ъгъл за 2:3. Четвърт час преди края Луис Мигел Пици изравни от дузпа, за нарушението за която Рикардо Коща от Валенсия получи втори жълт и съответно червен картон.

С равенството Депортиво се изкачи на трета позиция с 4 точки. Лидери са Барселона и Райо Вайекано с пълен актив от по 6 точки. Валенсия е на 12-о място с 2 точки.