Валенсия докосва 1/4-финалите (ВИДЕО)

Седемкратният победител в турнира Валенсия направи убедителна крачка към ¼-финалите за Купата на Краля, след като тази вечер воденият от Ернесто Валверде състав спечели с 2:0 гостуването на Осасуна в първи ⅛-финален сблъсък.

Резултатът на "Ел Садар" в Памплона бе открит от Даниел Парехо, който бе точен само три минути след почивката.

Фатално за домакините се оказа продължението на редовното време, когато аржентинецът Евер Банега почти предреши крайния изход на битката.

Ернесто Валверде остави на резервната скамейка капитана на отбора Роберто Солдадо, но макар и играейки 77 минути без него, футболистите в бели фланелки успяха да се домогнат до положителен резултат.

Така Валенсия взе комфортен аванс преди реванша на "Местая", печелейки на един от традиционно негостоприемните стадиони в Испания.

В случай, че отстрани Осасуна от надпреварата, отборът на Валенсия ще се изправи срещу победителя от сблъсъка между Реал Мадрид и Селта на ¼-финалите.

szólj hozzá: Osasuna vs Valencia 0:2 GOALS HIGHLIGHTS