Валдес на 38 минути от подобряването на клубен рекорд

За много почитатели на европейския шампион Барселона, Виктор Валдес вече е утвърдил името си като вратар №1 в историята на каталунския гранд. Испанският национал отбелязва забележително постоянство в последните няколко години, с което и е важен елемент от машината за трофеи на Пеп Гуардиола.

Тази вечер "лос кулес" гостуват на чешкия Виктория Пилзен в сблъсък от груповата фаза на Шампионската лига, а Валдес е съвсем близо до това, да направи нова крачка към затвърждаване на статута си на вечен №1 на "Камп Ноу".

29-годишният страж е на 38 минути от подобряването на клубния рекорд на Барса за брой минути без допуснат гол, в настоящия момент притежание на Мигел Рейна. Рейна записва името си в историята през сезон 1972-73, когато запазва мрежата си суха в разстояние на 787 минути. Рекорд, който днес може да бъде счупен от Виктор Валдес.

За последно стражът допусна попадение при гостуването на Валенсия на "Местая", когато Барса достигна единствено до равенство 2:2.