В защита винаги сме организирани, радват се италианците

Италия е допуснала три гола на Евро 2012, които обаче досега не се оказват фатални за похода на „скуадра адзура" към финала и за осъществяването на забележителен подвиг, който може да стане факт при успех над еврошампиона Испания.

Срещу Германия в полуфинала „адзурите" също демонстрираха впечатляващи качества и класа, макар в последните минути сами да привлякоха ненужно напрежението в наказателното си поле.

Точно в това се състоеше и анализът на Джорджо Киелини за срещата, който призна, че не е бил на сто процента в кондиция за мача, но това със сигурност не си пролича срещу Маншафта.

„Бях малко изморен, но съумях да се държа в достатъчно добра форма, че да съм полезен на отбора. Сега трябва да подобрим играта си, защото ще трябва да сме още по-силни срещу Испания", коментира Киелини, чието отсъствие не се отрази негативно на Италия в четвъртфинала срещу Англия.

„Изиграхме страхотен мач срещу страхотен отбор, резултатът можеше и да е малко по-изразителен в наша полза, но 2:1 показва колко силни са съперниците и колко напрегнат е бил сблъсъка.

Вече играхме срещу Испания и се представихме на ниво. Вярно е, че те са фаворити, но като гледам какво направихме днес, мисля, че имаме всички шансове за победа", завърши бранителят на Ювентус.

Неговият съотборник Андреа Бардзали също привлече вниманието към себе си със солидната продукция, която изнесе на Националния стадион във Варшава.

„Защитата ни винаги е добре организирана - това е факт, независимо кой играе на терена. Винаги има кой да те замести, защото всички в отбора са важни играчи. Когато отборът играе силно, изпъкват индивидуалностите, както днес Балотели вкара 2 гола.

Трябваше да отбележим и трети гол, защото в края на мача изпитвахме малко проблеми, защото Германия е много силен отбор. Заслужихме си всички похвали с тази победа, тя беше най-важното днес", заключи Бардзали.