В Юнайтед изненадани, че Нани изпълнил дузпата

Мендижърът на Манчестър Юнайтед Сър Алекс Фъргюсън е очаквал новото попълнение и голмайстор на отбора Робин Ван Перси да изпълни дузпата в 55-ата минута на снощния мач срещу Галатасарай.

"Червените дяволи" спечелиха срещата с 1:0, като във въпросната минута Нани изпълни 11-метровия наказателен удар, но подходи несериозни и Муслера спаси. Момчетата на Фъргюсън пък трябваше да треперят до края на двубоя, тъй като пред турския гранд се откриха няколко добри положения за изравняване.

Това е и трета поредна дузпа, изпусната от футболистите на Юнайтед, след като Ван Перси, Чичарито, а сега и Нани изпускат.

"Ако трябва да бъда честен, не знам защо Нани изпусна дузпата", призна Сър Алекс след двубоя. "Той грабна топката и реши да изпълнява.

"Мислех, че Робин трябваше да я изпълни. Ще трябва да решаваме преди мачове кой да бие дузпа, което е моя грешка. Трябваше аз да реша кой да изпълнява.

"Изпуснахме много шансове. Ако бяхме вкарали дузпата, резултатът ставаше 2:0 и щеше да е много трудно за съперника да се върне в мача".

Сър Алекс изрази задоволството си от завръщането на Дарън Флетчър в игра след почти 10-месечно отсъствие. Той бе посрещнат с бурни аплодисменти от зрителите на "Олд Трафорд".

"Мисля, че феновете знаят колко трудно му беше на Дарън през последната година. Това беше знак за респект, те го посрещнаха с прекрасни овации.

"Човек има нужда от няколко минути, за да се нагоди към играта, след като е отсъствал цяла година. Той направи две-три добри отигравания, но след този мач той може само да подобрява играта си", сподели още шотландският специалист, който кара 26-ата си година начело на Манчестър Юнайтед.