В умопомрачителен сблъсък Сити разкова Арсенал

Манчестър Сити даде да се разбере, че през този сезон единствено титлата стои на дневен ред, след като воденият от Мануел Пелегрини тим разби лидера Арсенал с 6:3 в мач от 16-ия кръг на Премиършип.

Двубоят беше изключително атрактивен с много красиви попадения, като Агуеро даде тон в 18' с удар от воле, а изравнителният гол бе дело на Уолкът в 31'. Само 7 минути по-късно обаче Негредо отново даде аванс на домакините.

През втората част Фернандиньо (52) и Уолкът (62) се отчетоха с превъзходни попадения, но пробив на Хесус Навас и попадение на Силва довършиха съпротивата за 4:2 в полза на “шумните съседи“. Фернандиньо пък с втория си гол с фланелката на Сити и вкара за 5:2.

До края на мача имаше време за още два гола, като в добавеното време Мертезакер отбеляза за 5:3, а от дузпа Яя Туре оформи крайното 6:3.

С 8-ата си домакинска победа момчетата на Пелегрини скъсиха само на 3 точки аванса на Арсенал – 35 срещу 32 в полза на „артилеристите“. Те ще останат на върха, но Липърпул и Челси имат шанс да съкратят аванса само на 2 точки.

4051956

Мануел Пелегрини обаче получи доста лоша новина, след като Агуеро получи контузия и бе принудително заменен. Засега няма информация до колко сериозна е травмата в глезена.

Очакванията за зрелищен мач се оправдаха от самото начало, като и двата отбора наложиха бясно темпо на игра. Първата реална възможност пък бе в полза на Арсенал, след като Уилшър в 11' остана съвсем сам в наказателното поле, но не успя да нанесе решителен удар. В същата атака и Жиру на два пъти пропусна.

Тези разконцентрирани действия в нападение бяха наказани само две минути по-късно, когато Насри центрира от корнер, а Агуеро с мощно воле реализира поредния си гол през сезона – 1:0 за домакините.

4051957

След това последва истинска канонада пред вратата на Шчесни, който се намеси решително при два удара на Негредо, който като по чудо не успя да удвои резултата в следващите 10 минути.

В 31' Арсенал осъществи брилянтна контраатака след грешка на Туре. Уолкът напредна и пусна отляво на Месут Йозил, който изчака отлично и с успореден пас намери английския национал на границата на пеналта. Той стреля, топката леко се отклони в главата на Демикелис, а Пантилимон не успя да се намеси 1:1.

4051959

Това обаче не обърква плановете на “гражданите“, които продължиха да мачкат своя съперник и логично 7 минути по-късно падна нов гол. Яя Туре се реваншира за грешката с перфектен пас вляво в наказателното поле за Сабалета. Аржентинският бек пък се отчете с 5-ата си асистенция от игра, оставяйки топката за Негредо – 2:1.

До края на полувремето Демикелис имаше уникален шанс да отбележи, но топката мина встрани. Косчелни пък получи контузия и беше заменен от Томас Вермаален.

4051955

След почивката положението на терена не се промени, а ужасяваща грешка при изнасянето на топката на гостите доведе до гол. Топката беше подарена на Фернандоньо, който напредна през центъра и с прекрасен удар матира Шчесни от 14 метра и вкара първият си гол в първенството – 3:1.

Последваха обаче силни минути за Арсенал, в които Жиру се размина на два пъти с гола, но за сметка на това Уолкът се отчете с брилянтен гол. В 62' той получи в наказателното поле, овладя с едно докосване и веднага стреля в горния ляв ъгъл – 3:2.

4051954

Само три минути по-късно блесна звездата на Хесус Навас, който се подигра със защитата на лондончани и поднесе топката на Давид Силва. Испанецът без проблеми реализира отблизо и с 4-ия си гол за сезона предреши крайния изход.

До края на мача Яя Туре, Самир Насри и Фернандиньо създадоха много положения, но Шчесни се намеси решаващо. Навас пък пропиля двете най-добри ситуации, едната от които на празна врата.

Фернандиньо обаче отбеляза в 87', когато брилянтна атака между него, Туре и Негредо финишира с лесен гол – 5:2. Бендтнер в ответната атака също отбеляза, но се оказа, че нападателят е в засада.

В добавеното време феновете не скучаха, като Мертезакер успя да намали до 5:3, но разликата остана 3 гола, след като минута по-късно Негредо беше съборен в наказателното поле и се стигна до дузпа, реализирана от Туре - 6:3.