В тренировъчно темпо Тотнъм удари Анжи в Русия (ВИДЕО)

Тотнъм продължи абсолютната си доминация в група K на Лига Европа и без никакви проблеми спечели гостуването на Анжи Махачкала с 2:0.

"Шпорите" решиха всичко в срещата до полувремето, като късни голове на Шадли в 39' и Дефоу в 34' обезвериха домакина, който през втората част продължи слабата си игра, а гостите се поздравиха с втори пореден успех.

Възпитаниците на Андре Вилаш-Боаш вече имат 6 точки, след като в миналия кръг разбиха Тромсьо с 3:0 и все още не са допуснали гол в надпреварата. Анжи пък остава с 1 точка след равенството, което записа с Шериф на Исмаил Иса.

От самото начало на срещата на стадион "Сатурн" "шпорите" бяха далеч по-добри, а Дефоу и Холтби пропуснаха няколко добри възможности за своя тим. Въпреки това гостите продължиха да атакуват, а техният час удари в последните 15 минути на полувремето.

В 34' Холтби успя да намери пространство в защитата на Анжи и пусна страхотен пас към Дефоу, който с мощен удар реализира 7-ия си гол през сезона. Нито един от тях обаче не е в Премиър лийг.

След като футболисите на Вилаш-Боаш се отпушиха, на тях им отне едва 6 минути, за да приключат със срешата. В 40' Уокър напредна по дясното крило и необезпокояван от никого намери Шадли в наказателното поле, а крилото отбеляза лесно - 2:0 до почивката.

През втората част Тотнъм позволи на своя домакин да осъществи няколко атаки, но те не завършваха сполучливо. От своя страна, лондончани умело задържаха играта в центъра, а освен това не изглеждаха особено заинтересувани да търсят нови попадения.

До самия край на двубоя Анжи се опитваше да се върне в мача и установи траен натикс, но защитата на Тотнъм се справи лесно с всеки опит на руските футболисти за по-почетна загуба и ги отказа от мисълта за равенство.