В Сливен започна държавното военно първенство по лека атлетика

Лидия Велчева от ВСК „Стрямци 61" стана първата шампионка от Второто държавното военно лично - отборно първенство по лека атлетика в Сливен. Велчева спечели първото място в дисциплината тласкане на гюле за жени, като постигна резултат от 8.90 метра. Втора позиция зае Марта Петкова от Велико Търново. Трета се класира Веселина Жечева от Транс логистик - Бургас.

 

10 отбора от страната, представители на Варна, Велико Търново, Шумен, Стара Загора, Крумово, Белене, Карлово, Бургас, "Карасура" - Свобода и Сливен участват в състезанието, което официално бе открито от полк. Христо Зафиров - Зам.директор на дирекция "НАСЦ". Гост на проявата е и Николай Крулев - Главен експерт на НСА на МО.

 

На реконструирания стадион „Хаджи Димитър" в два дни ще се определят шампионите и медалистите сред военните. В състезателната програма са включени беговите дисциплини - 100, 200, 400, 800 метра, 1500 в дамския и 3000 метра в мъжкия профил, както и техническите - тласкане на гюле и скок на дължина. Най - атрактивни се очаква да бъдат щафетните надпревари на 4х100 и 4х400 метра. Тимовете са съставени от по 4 мъже и 4 жени.

 

Част от най-добрите състезатели от това първенство ще бъдат включени в националния отбор за световното военно първенство, на което София ще бъде домакин в началото на юни.