
Интересен начин за протест намериха феновете на Парма в срещата срещу тима на Рома от Серия А вчера, която завърши при нулево равенство. Феновете на „дуковете" протестират срещу прекалено ранните часове, в които се провеждат срещите им. Вчерашният двубой се проведе в 13:30 часа българско време, или един час по-рано според италианския часовник.
Именно обедният час даде предпоставки за странния протест на феновете, които вместо транспаранти и факли вчера извадиха... сандвичи. Феновете си донесоха храни собствено производство и ги подхванаха дружно на стадиона в знак на протест срещу прекалено ранните часове, които от италианската федерация определят за срещите, най-вече заради телевизионните излъчвания.
„По това време на деня обикновено хората обядват, така че ние приканваме феновете да си донесат сандвичи на стадиона", гласи изявление на една от ултрас организациите на Парма пред „Футбол Италия".
Интересен факт е, че няколко български агитки също неколкократно са изразявали своето несъгласие с прекалено голямото влияние на телевизиите при определянето на начален час за дадени срещи. За разлика от своите италиански колеги, родните ултраси обаче протестират срещу късните часове на срещите.






















Лудогорец
ЦСКА-София
Левски
Ботев Пд
Берое
Локомотив Пд
Манчестър Сити
Манчестър Юн
Челси
КоментариНапиши коментар
ОЩЕ КОМЕНТАРИ