В ПАОК питат Бербо как да ритат

снимка: PAOK FC

Димитър Бербатов постепенно се превръща в основен фактор в новия си клуб ПАОК. И то не само на терена, а и извън него.

Гръцкото издание "Metrosport" твърди, че треньорът на "черно-белите" Игор Тудор се допитва до Бербо за тактиката на тима. Хърватинът е превърнал нападателя в нещо като свой асистент заради опита, който благоевградчанинът е натрупал през годините.

Тудор казал на Бербатов, че не го вини за пропиляната дузпа в 90-ата минута на дербито с Ираклис. ПАОК изпусна победата срещу съгражданите си, които вкараха гол в продълженията за крайното 3:3.

Нещо повече - треньорът молел Бербо да изкаже мнението си за това как ПАОК да подобри играта си в защита и тази в атака.

Следващият мач на ПАОК е в четвъртък у дома срещу ФК Краснодар за Лига Европа. Ако в него Бербатов се разпише, той ще изравни рекорда на Христо Стоичков (35 гола) за най-много попадения, реализирани от българин в европейските клубни турнир.