
Треньорът на Мексико Луис Теня заяви днес, че се надява да бъде променено правилото от континенталната федерация КОНКАКАФ и неговата страна да се представя на следващите издания на турнира с най-добрите си играчи.
На този турнир, както и в предишни години Мексико играе с футболисти, не по-възрастни от 22 години. Причината е решение на КОНКАКАФ, под която юрисдикция е Мексико. КОНКАКАФ иска отборите да играят в регионалния турнир Голд Къп с най-добрите си състезатели и при евентуално участие в други подобни състезания да изпращат там младежите си.
Същото е положението и с Коста Рика. На турнира Голд къп и Мексико, и Коста Рика играха с най-доброто, с което разполагат. Сега обаче ацтеките претърпяха две поражения от Чили и Перу на старта на кампанията и остават единствени без спечелена точка.
"Надявам се, че за последен път Мексико ще бъде представен на Копа Америка от младежкия си състав. Мисля, че с пълен състав Мексико щеше да бъде интересен опонент тук, коментира Теня. Мексико играе срещу Уругвай в последната си среща от група С на Копа Америка, но има малки шансове да прогресира във втората фаза.






















Лудогорец
ЦСКА-София
Левски
Ботев Пд
Берое
Локомотив Пд
Манчестър Сити
Манчестър Юн
Челси
КоментариНапиши коментар
ОЩЕ КОМЕНТАРИ