В Левски доволни от сезона, привличат максимум трима чужденци

галерия:

снимка: levskibasket.com

Президентът на БК Левски Иван Джиджев определи като успешен сезона за клуба. Според Джиджев женският отбор, детско-юношеската школа и програмата за развитие на баскетбола в училищата са "се справили добре", като единствено мъжкият отбор не е показал развитие.

 

"За нас титлата не е самоцел, просто мъжкият отбор не показа развитие през тази година", каза Джиджев, цитиран от БТА.

 

Старши треньорът на вицешампионите Константин Папазов определи годината като "тежка", а представянето - неуспешно.

 

"Изпращам една тежка година. Загубих двама колеги - двама мои учители (Стоян Божаков и Румен Пейчев). Сезонът не е успешен за нас, а участието в Балканската лига - провал", добави Папазов.

 

Той обяви, че иска да привлече в отбора максимум трима чужденци. Всички играчи на Левски имат договори до 31-ви юли, затова Папазов не пожела да коментира с имена кои си тръгват и кои не.

 

Ясно е обаче, че Доналд Коул и Георги Чековски няма да останат в отбора. Ще бъдат освободени и няколко от българските играчи. До края на месеца най-късно ще се чака отговор от Арън Харпър дали ще се върне при "сините". Прийст Лодърдейл също вече не е част от отбора.

 

"Лодърдейл е във Венецуела, но май няма да може да подпише с местен отбор", коментира още Папазов. До 15-ти юни от Левски чакат отговор от Николай Върбанов дали ще премине в отбора.

 

Относно публикациите в медиите, че Чавдар Костов може да се върне при "сините" Папазов заяви: "На този етап това е невъзможно, тъй като той има договор с гръцкия тим Кавала".

 

От ръководството на Левски обявиха, че няма да участват в европейски клубни турнири през новия сезон, а единствено в Балканската лига.