В лагера на Полша определят мача с Русия като най-важен

Футболистите на полския национален отбор по футбол се надяват на бърз гол срещу Русия, който се явява ключов за класирането им, информира БТА.

Според мнението на помощник-треньора на националния отбор Хуберт Маловейски, такъв вариант за развитието на мача би бил идеален за домакините.

"Мачът с Русия е номер 1 за нас. Това е среща, която решава излизането от групата към четвъртфиналите. Не се страхуваме от руснаците и ще влезем тактически подготвени в този мач.

Мисля, че съперникът няма с какво да ни изненада. Отборът им е добре обигран, представя се в много прилично темпо, а също така имат и добри индивидуалности, обяснява още помощникът на Франтишек Смуда.

Ако играем така, както през първото полувреме срещу гърците, то резултатът ще бъде в наша полза.

"Футболът, който представят руснаците, е много по-ясен за нас от това, което играят чехите и гърците. Но това не означава, че е лесно да ги неутрализираш. Ще бъде страхотно, ако успеем да вкараме гол в началото на мача, както беше и срещу Гърция.

И разбира се, много е важно този път да не получаваме червени картони, допълва Хуберт Маловейски. "Преди първенството много хора смятаха, че на хартия руснаците са фаворити в нашата група А.

Но както се вижда, че показаха, че не само в групата са сред претендентите. Попитан какъв резултат би бил приемлив за Полша, той отвърна, че играчите са настроени и ще се борят само за победа.

"Ще се постараем да вземем от този мач всичко, което ни е възможно. Ще видим какво ще се случи." Маловейски коментира и срещата Русия- Чехия, завършила 4:1.

"Такъв резултат си е направо обида за чехите. В много моменти от мача те играха добре, но направиха грешка, когато тръгнаха така яростно да търсят равенството. Рискуваха прекалено много, откриха се и бяха наказани с още два гола на контраатаки".