В Енерги градят селекция за Втора Бундеслига

Ден след като от Енерги Котбус си подсигуриха услугите на бранителя Маркус Бженска от Борусия Дортмунд, който през изминалия сезон игра под наем в Дуисбург, днес налице е поредното ново попълнение на отбора. Това е украинският защитник Валерий Соколенко, който идва от полския Полония Битом. Така в Енерги заздравяват защитната си линия и градят усилено селекция за новия сезон, който ще изкарат във втора Бундеслига на Германия.

 

През изминалия сезон Соколенко има 27 мача за Полония в полското първенство, като беше един от ключовите футболисти за завършването на отбора на седмо място в класирането.