В Дюделанж изумени от Лудогорец

Наставникът на Дюделанж Себастиан Гранжан заяви, че Лудогорец е най-силният съперник, срещу който той се е изправял в треньорската си кариера.

Първенецът на Люксембург загуби с 0:4 при гостуването си в Разград в първи мач от втория квалификационен кръг на Шампионската лига миналия вторник. Реваншът е днес от 19.00 часа.

"Българите бяха впечатляващи. Бяхме ги разузнали добре, но на терена беше много трудно, защото те имат много бързи и експлозивни футболисти", коментира Гранжан.

"Естествено ние също имаме вина за тази загуба с 0:4. В определени моменти ни липсваше сработеност и концентрация. При първия гол загубихме глупаво топката, а малко преди почивката получихме и второ попадение.

След това в началото на второто полувреме пропуснахме отлично положение да намалим. Смятам, че щеше да бъде по-справедливо, ако бяхме загубили с 0:2 или 1:3", допълни той.

Той изтъкна, че Лудогорец е имал поне четири предимства за първата среща.

"Първо - съставът им е почти същия в сравнение в миналия сезон за разлика от нашия. Второ - те са професионалисти, а ние не. Трето - те са имали 12-дневен тренировъчен лагер, а ние не. Четвърто - те бяха домакини", коментира Гранжан.

Той съзнава, че Дюделанж се нуждае от нещо невиждано, за да елиминира Лудогорец.

"Наясно сме, че само чудо може да ни класира напред. Все пак не ми е трудно да мотивирам футболистите, защото те ще играят за своята чест. Да, загубихме с 0:4 в първия мач, но това все пак е среща от Шампионската лига и означава нещо.

Не трябва да забравяме, че съперникът достигна до осминафиналите в Лига Европа през миналия сезон", каза още наставникът на Дюделанж.