В Берое отчитат като достойно представянето си в Купата на Стара Загора

снимка: beroebasket.com

В края на миналата седмица, старозагорската публика видя дебюта на баскетболния Берое за сезона в турнира за купата на Стара Загора, осъществен със съдействието на Община Стара Загора. В три последователни възпитаниците на Георги Младенов премериха сили с отборите от Националната Баскетболна Лига, съответно Черноморец, Спартак (Плевен) и Черно море.

Срещите имаха приятелски характер и по-скоро целта в тях беше да се помогне на отборите в обиграването на състезателите преди началото на шампионата. Баскетболистите на Берое записаха 1 победа и 2 загуби.

В първия ден от турнира беройци излязоха смутени срещу отбора на Черноморец. Гостите използваха това и натрупаха разлика от 15-на точки която поддържаха през цялата среща. През второто полувреме на мача имаше няколко периода в които домакините бяха на прага да се върнат в мача. За съжаление непростими индивидуални грешки и липсата на игрова практика попречиха на тима да оползотвори предоставените възможности. В крайна сметка Берое загуби с 66:81.

Следващия съперник на беройци беше съставът на Спартак (Плевен). Срещата между двата отбора премина на изключително високо ниво. Още от самото начало двата тима се захапаха и цялото първо полувреме премина резултатно, с честа смяна на водачеството. В третата част обаче момчетата на Георги Младенов вдигнаха темпото и успяха да отворят разлика малко над 10- на точки. След атрактивна игра и с мощната подкрепа на публиката в средата на четвъртата част разликата достигна 22 точки. В края на мача треньора на беройци пусна в игра и юношите за да се стигне до крайното 83:70 за Берое.

Последният ден от турнира домакините срещнаха отборът на Черно море. В състава на гостуващия отбор фигурираха всички състезатели от разширения национален състав - Янев, Желев, Илиев, а в състава на беройци поради заболяване отсъстваше Планимир Дафинов.

Двата отбора се вкопчиха в равностойна битка през цялото първо полувреме. Домакините грешаха повече но компенсираха с огромно желание. В началото на третата част "зелено-белите" се откъснаха с 7 точки и когато цялата зала предвкусваше повторение на сценария от мача със Спартак (Плевен) беройци влезнаха в дупка. Въпреки всичко няколко минути преди края на срещата резултатът беше равен 59:59. За съжаление обаче варненци изиграха последните минути на срещата на предела на възможностите си и се поздравиха със заслужена победа 76:61.

Така въпреки че завърши 4 -ти - за отбора на Берое остана удовлетворението от достойната победа над носителя на трофея - отборът на Спартак (Плевен) и безценния опит от срещите със състави от НБЛ.