В Аржентина издигнаха Анхел ди Мария до небесата

Аржентинските медии възхваляват "Ангела" - Анхел ди Мария, след драматичната победа над Швейцария с 1:0 след продължения на осминафиналите на футболния Световното първеснтво по футбол 2014 снощи.

Ди Мария реализира единственото попадение в 118-ата минута след асистенция на Лионел Меси и прати "гаучосите" на четвъртфиналите.

"Меси запали огъня, Ди Мария приготви печеното за всички нас", коментира "Пахина/12".

Драмата в двубоя беше пълна, след като в 120-ата минута Блерим Джемаили нацели гредата на вратата на Серхио Ромеро.

"Гредата на Господ". Тези няколко сантиметра помогнаха за победата на Аржентина", констатираха изданията в Буенос Айрес.

Сравнението е свързано с решаващия момент от победата над Англия с 2:1 на четвъртфиналите на Мондиал 1896, когато Диего Марадона вкара с ръка, определена в последствие като "Божията ръка".

Аржентинската преса хвали играчите за показаните борбеност и непримиримост до последната секунда. "С изключителна воля и дух в продълженията Аржентина стигна до четвъртфиналите", отбелязва "Кларин".

"Отборът изстрада много срещу един изключително добре подреден съперник. Краят донесе чиста емоция", допълва изданието.

"Ла Насион" е настроен по-критично към представянето на възпитаниците на Алехандро Сабея. Изданието намеква за трудните мачове на аржентинците още от груповата фаза, в която тимът на Сабея постигна три измъчени победи - с 2:1 над Босна и Херцеговина, с 1:0 над Иран с гол в последните секунди на Меси и с 3:2 над Нигерия след две изравнявания на африканците.

"Страдание и страх, дали без причина, или случайно. Такова е представянето на Аржентина на това световно първенство досега. Отборът върви по ръба и засега успява да не падне в пропастта", пише "Ла Насион".