В Арда доволни от елиминирането на Пирин

Отборът на Арда (Кърджали) отстрани Пирин (Разлог) с 2:0 победи в ¼-финалните плейофи от Суперлигата на България "Сами-М" и се класира за полуфинали в шампионата. В тази фаза представителите на Кърджали ще срещнат Монтана Волей (Монтана).

Треньорът на Арда Иван Халачев бе много доволен от представянето на своите играчи. Ето какво заяви той за официалния сайт на БФВолейбол:

„Това, че отстранихме Пирин на четвъртфиналите, не е изненада. Смятам, че е нещо нормално, защото ги надиграхме категорично два пъти. Също така, това да победим по-предностоящ отбор в четвъртфиналите не го правим за първи път.

Още от началото си казахме, че отиваме за победа в Разлог. Ако го направим ще си свършим работата. А, след като постигнахме успех в Разлог вече нямаше какво да ни спре. У дома, на наш терен, играем много силно. Този сезон имаме само една домакинска загуба от Монтана с 2:3. Всички останали мачове ги спечелихме.

Така че очаквах нова победа над Пирин и я постигнахме. Много съм доволен, защото донесохме радост на нашите фенове и на цялата общественост, която ще има удоволствието да наблюдава нашия тим на полуфинали. Сега ни очакват двубои с Монтана, но ние отново ще се борим", обясни Халачев. /БГНЕС