Ужасяващ старт на сезона за Арсенал (ВИДЕО)

Арсенал започна по изненадващо трагичен начин новата кампания в английската Висша лига, след като допусна домакинско поражение с 0:2 от Уест Хям в първия кръг на новия сезон на стадион „Емиратс“.

„Артилеристите“, които спечелиха финала за Суперкупата на Англия срещу Челси съвсем наскоро, този път бяха надихтрени от „чуковете“, за които това е една от най-известните победи на старта на сезон от английския елит.

Феновете на Арсенал останаха крайно разочаровани от продукцията на техните любимци и особено озадачени от формата на Петър Чех. Бившият страж на врага Челси имаше вина за първото попадение на Уест Хям и ще трябва да се постарае далеч повече, за да заслужи признателността на привържениците.

Футоблистът с най-много аситенции във френското първенство през миналия сезон Дмитрий Пайет центрира от пряк свободен удар в 43-ата минута и Куяте с глава изпревари Чех, за да засече топката в мрежата – 0:1.

Kouyate Goal - Arsenal 0-1 West Ham - 09-08-2015by Video-Live

В 57-ата минута Уест Хям поведе с 0:2, след като бившият играч на Интер и Лацио Мауро Сарате отне топката от Окслейд-Чембърлейн на границата на наказателното поле и с прецизен нисък изстрел преодоля Чех за втория гол на „чуковете“.

Mauro Zarate Goal - Arsenal vs West Ham United...by besfordkastrati

Арсенал така и не успя да материализира превъзходството си до края на срещата и дори не стигна до гол, с което компрометира шансовете си да бъде причисляват към един от фаворитите за титлата.