Ужасяващ пропуск на Солдадо закопа Тотнъм (ВИДЕО)

Тотнъм напусна Лига Европа след загуба с 0:2 от Фиорентина в реванша от 1/16-финалите и с общ резултат 1:3 бе елиминиран безславно от втория по сила европейски клубен турнир. Съдбата на „шпорите“ обаче можеше да бъде по-различна, ако в 29-ата минута Роберто Солдадо не бе направил ужасяващ пропуск сам срещу вратаря Нето.

Испанецът се разписа по ефектен начин на „Уайт Харт Лейн“ срещу „виолетовите“, но с издънката си снощи индикира, че все още изпитва проблеми със самочувствието и адаптацията към английския футбол.

Солдадо бе изведен зад защитата на Фиорентина още на централната линия и заедно с Насер Шадли се озоваха необезпокоявани сами срещу Нето. Бившият нападател на Валенсия можеше и сам да завърши атаката, но избра да подава към съотборника си, само че го направи толкова анемично, че за вратаря на домакините не бе трудно да улови кълбото.

С голове през второто полувреме на Марио Гомес и взетия под наем от Челси Мохамед Салах Фиорентина спечели с 2:0 и стана част от петте италиански отбора на осминафиналите.