Ужас - жените ни загубиха от Франция с 0:10

Женският национален отбор на България претърпя тежка загуба  с 0:10 от Франция в мач от квалификациите за световното  първенство по футбол в Канада през 2015 година.  На градския стадион в Ловеч французойките не оставиха  никакви надежди за домакините и още до 10-та минута водеха с  4:0.

Резултата откри Мари Уор Дели още в първата минута, след  като беше изведена по десния фланк, напредна и изпрати топката в мрежата на Матарова.  В шестата минута отново след добра френска атака от дясно  Дели от малкия пеналт бе точна за 2:0.

Три минути по-късно Дели  оформи своя хеттрик след поредната бърза атака на французойките. В 10-та минута Гаетал Тини беше намерена в наказателното  поле и покачи на 4:0, като затвърди смазващото превъзходство на  гостенките.

До края на полувремето отборът на Франция стигна до още две  попадения чрез Ренар. В 19-та минута тя засече с глава  центриране от ляво и насочи токата в мрежата на Матарова.

В  31-та минута отново при центриране, но от корнер, Ренар пак  надскочи българската защита се разписа за 6:0.  Само отличните намеси на Станимира Матарова предотвратиха  още попадения в нашата врата.

След почивката българките заиграха малко по-добре, въпреки  че французойките отново създадоха много голови положения, а на  два пъти и гредите помагаха на Матарова. Все пак само в рамките  на 9 минути гостенките вкараха още четири гола в българската  врата.  В 72-та минута Босаля с техничен удар от границата на  наказателното поле прехвърли Маталова за 7:0.

Три минути  по-късно Тини отклони с глава топката в българската врата след  мекото центриране на Несиб. В 80-та минута Тини оформи своя  хеттрик. Тя бе изведена от дълбочина и с лекота прехвърли  Матарова за 9:0.

Още при следващата френска атака Льосомер  засече центрирането по земя на Несиб за крайното 10:0.  С тази загуба българките остават с една точка от три мача в  групата. Французойките са с пълен актив от 9 точки.  Следващият мач на България е на 27 ноември отново срещу  Франция в Льо Ман, посочва БТА.