Уволниха старши-треньора на Бруклин

Временният старши треньор на Бруклин Пи Джей Карлесимо беше освободен от продна след отпадането на отбора в първия кръг на плейофите в Източната конференция на Националната баскетболна асоциация.

Бруклин имаше домакинско предимство срещу Чикаго, но загуби с 93:99 в решаващия седми мач в серията в събота през нощта. Карлесимо пое отбора на мястото на Айвъри Джонсън след незадоволителен старт на сезона и 14 загуби в 28 мача.

Под негово ръководство Бруклин завърши редовния сезон на Изток на четвърто място с баланс от 49 победи и 33 поражения и се класира за плейофите за първи път след 2007 година.

"Вярвахме, че можем да постигнем успех в плейофите, но не стигнахме до където искахме", коментира Карлесимо. Той беше уволнен, въпреки подкрепата от страна на играчите от отбора.

"С оглед на всичко, което преминахме през този сезон, мисля, че той свърши чудесна работа. Завършихме четвърти в конференцията и достигнахме до плейофите. С удоволствие бих работил с него и през следващия сезон, но това не зависи от мен", коментира звездата на тима Дерон Уилямс преди обявяването на новината за освобождаването на Карлесимо.