Успешният полет на Гришо в Лондон приключи, Димитров пак се срина

Ракета №1 на България Григор Димитров отпадна в третия кръг на третия за годината турнир от Големия шлем Уимбълдън. Хасковлията претърпя поражение от американеца Стийв Джонсън с 7:6 (6), 6:7 (3), 4:6, 2:6.

Първият сет бе спечелен от Димитров след тайбрек. Въпреки че срещата бе прекъсната снощи при резултат 3:4 с пробив аванс за Джонсън, днес хасковлията успя бързо да върне пробива, а след това да спечели и дългия гейм с 8:6, за да поведе в сетовете.

Втората част започна равностойно до 2:2, когато нашенецът стигна до точка за пробив след невероятно разиграване, при което двамата тенисисти си размениха няколко къси удара, след които победител излезе сънародникът ни. Въпреки това американецът пласира два мощни начални удара, за да измъкне подаването си.

До края на сета двамата не постигнаха пробиви и се стигна отново до тайбрек. Този път обаче Джонсън бе доста по-категоричен, печелейки го със 7:3, след което срещата бе прекъсната заради дъжд.

В сет №3 нивото на играта на българина спадна и той загуби първите три гейма, след което срещата отново бе прекъсната. След поредното подновяване на играта Димитров намали резултата до 4:2 и сервираше за 4:3, но вместо това допусна нов пробив. Последва обаче стъпка на криво и за Джонсън в подаването му, но до обрат не се стигна и Гришо загуби и тази част след 6:4.

В четвъртия сет американецът бе най-изразителен, реализирайки два пробива за крайния успех с 6:2.