Уотфорд ще спори за място в Премиършип след драматична победа над Лестър

снимка: watfordfcpics.co.uk

Гол в добавеното време на Трой Дийни класира Уотфорд за финалния плейофен мач за влизане в английската Висша лига.

Уотфорд спечели полуфиналния плейоф в Чемпиъншип срещу Лестър с 3:1 и навакса загубата с 0:1 от първия мач.

Реваншът се разви изключително драматично, като до последната минута резултатът бе 2:1, което пращаше мача в продължения.

В 90-ата минута Лестър получи право да изпълни дузпа, но вратарят на Уотфорд Мануел Алмуния спаси удара на Антъни Нокарт. В седмата минута на добавеното време Трой Дийни вкара скъпоценния гол и класира Уотфорд за финалния мач.

Съперникът на Уотфорд в решителния мач за влизане в елита ще бъде излъчен от другия полуфинал - Брайтън срещу Кристъл Палас. Финалът е на "Уембли" на 27 май.

Кардиф Сити и Хъл спечелиха автоматично промоция за Висшата лига.