Уориърс влезе в мощна серия в НБА

Голдън Стейт Уориърс записа седми пореден успех в НБА. Шампионите спечелиха у дома срещу Портланд със 111-104. Единствено първата четвърт бе много оспорвана. След това домакините взеха инициативата и до края не изпуснаха водачеството си. Най-резултатен за успеха бе Кевин Дюрант, който завърши с 28 точки, 9 борби и 5 асистенции. За Портланд Деймиън Лилард вкара 39.

В друг мач, изигран тази нощ, Хюстън се наложи у дома над Ню Орлиънс със 130-123. Двубоят премина през много обрати, като често домакините изоставаха и с двуцифрена разлика. Те обаче изиграха силни финални минути и спечелиха.

С основен принос за успеха бе звездата на тима Джеймс Хардън, който завърши с 26 точки, 6 отнети топки и впечатляващите 17 асистенции. Най-резултатен бе Клинт Капела с 28 точки и 8 борби. За „пеликаните“ 37 точки отбеляза Држу Холидей.