Уориърс с нова наказателна акция в НБА

Лидерът в цялата Лига Голдън Стейт се наложи над Далас със 108:99, а Кевин Дюрант направи първия си трипъл-дабъл за Уориърс с 19 точки, 11 борби и 10 асистенции. За него това е осмо подобно постижение в кариерата, а предишното му е било за Оклахома Сити. Клей Томпсън завърши с 29, 17 от които вкарани в третата част, както и с пет тройки. Харисън Бърнс, който преди това игра четири сезона за Голдън Стейт, вече е в Далас и отбеляза 25 точки срещу бившите си съотборници. Далас е последен в Югозападната дивизия с 10/24.

Айзея Томас направи свой личен рекорд с отбелязани 52 точки, 29 от които в четвъртата част на мача Бостън - Маями, спечелен от Селтикс със 117:114. Томас вкара шест тройки в мача, една от които в последния период и с 29-те си точки счупи клубния рекорд от 24 точки за една част, поставен от Лари Бърд през 1983-а година и повторен от Тод Дей през 1995-а.

И за самия Айзея Томас годината завършва чудесно, след като на 20-и декември той направи лично постижение от 44 точки в един мач, а сега вече има 52 в личната си статистика. Томас има 15 от 26 успешни опита от игрови ситуации, 6 от 13 от тройките, както и вкара всичките наказателни удари, които получи. Бостън вече има и доста по-спокойна преднина за 2-ата позиция в Атлантическата дивизия, където води пред Ню Йорк.

За гостите от Маями Джеймс Джонсън вкара 22 точки, а тимът след четвъртата поредна загуба е последен в Югоизточната дивизия с 10/24.

Хюстън Рокетс продължава със силните си мачове срещу фаворитите и сега се наложи над Клипърс със 140:116 у дома. Джеймс Хардън направи трипъл-дабъл с 30 точки, 13 борби и 10 асистенции. Клипърс претърпя пето поредно поражение, макар да е на 2-а позиция в Тихоокеанската дивизия. Гардът на гостите Остин Дивърс и баща му, който е и треньор на отбора- Док Ривърс, бяха отстранени през втората част на мача заради технически нарушения. За Хардън това е седми трипъл-дабъл през сезона и трети пореден мач, в който бележи 30 или повече точки. Монрецл Харъл добави 29 за успеха за домакините, а с 26 за Клипърс се отличи Реймънд Фелтън. Сан Антонио победи Портланд със 110:94 и продължава да заема 2-ата позиция на Запад с 27 победи и 6 поражения. Дани Грийн и Тони Паркър завършиха с по 18 точки всеки, а Шпорите влязоха инертни в мача и изоставаха след първата четвърт. Джонатан Саймънс приключи мача с 19 точки, докато ЛаМаркъс Олдридж се спря само на 8, четири от които от игра.

Индиана Пейсърс се наложи над Чикаго със 111:101 в традиционно дерби в Централната дивизия, а домакините се доближиха до Чикаго на една победа. Пол Джордж отбеляза 32 точки, но 11 от тях дойдоха в последните четири минути и половина, което реши изхода от срещата. Индиана има 16 победи и 18 поражения, а днес беше сложен край на серия от четири мача без успех. 4:07 минути преди края резултатът беше 97:97, но кош на Джордж счупи равенството, а след това вкара и три наказателни удара.