УНИКС пребори Калоян Иванов и Донецк, Сашо Янев пада в Испания

снимка: basquetmanresa.com

Една от звездите на българския баскетбол Калоян Иванов не успя да спаси клубния си тим БК Донецк от второ поредно поражение във ВТБ лигата и украинците допуснаха загуба от гранда УНИКС (Казан) с 48:66.

Баскет националът отново бе оставен на резервната скамейка и получи 17 минути за изява. В тях той допринесе с 9 точки и 3 борби, записвайки 75% точни изстрели към коша. Той беше и втори по резултатност за своя клуб, а с най-много точки се отличи Дариуш Сонгайла - 14.

Това е второ поражение за тима, който в първия кръг загуби от Химик, а Калоян Иванов се отчете с 5 точки. Друг българин - Филип Виденов, пък записа дебюта си за Нижний именно с победа над УНИКС в първите мачове от надпреварата.

В Испания пък Александър Янев продължава да оставя добри впечатления, въпреки че неговият Манреса записа второ поражение в ACB лигата.

При домакинството си в неделя тимът на национала ни загуби с 64:89 от Гран Канария, а Сашо се появи на терена от резервната скамейка.

Крилото записа малко повече от 18 минути на игрището и допринесе с 8 точки и 5 борби към актива на своя отбор, а към тях добави по една асистенция и открадната топка.

Поражението е второ за Янев, който преди малко повече от седмица дебютира в Испания. Тогава Манреса загуби със 78:83 от Блусенс Монбус, а българинът се отчете с 11 точки за по-малко от 20 минути на паркета.