(УНИКАЛНО ВИДЕО) Играч на Трабзонспор показа червен картон на съдията в скандално дерби

снимка: Thinkstock/Guliver

Исторически мач се изигра снощи между Галатасарай и Трабзонспор. Истанбулският гранд би с 2:1 с гол в 90-ата минута, но по-интересното бе това, че гостите завършиха дербито едва с 6 полеви играчи и вратар(минимално позволения брой от правилника).

Един от червените картони за Трабзонспор бе особено скандален.

В 87-ата минута защитникът Дурсун изтръгна червения картон от ръцете на рефера и символично му го вдигна. Действиятата му бяха в знак на протест срещу изгонването на неговия съотборник Луис Каванда. Играчите на Трабзон наобиколиха съдията Денис Битнел, който и без това им бе черен в очите, и преди да ги остави с 8 души на терена. В 59-ата и в 69-ата минута той вече бе отстранил от игра съответно Айкут Демир и Йозер Хурмачъ за втори жълти картони, което дойде малко повече на Салих Дурсун.

Затова футболистът на Трабзонспор буквално дръпна червения картон от ръцете на съдията и му го показа, а след това реферът му отвърна, като отстрани и него от терена.