Уникална контрола спретнаха Локо (Пд) и Марица

Локомотив победи Марица с 1:0 в контрола, играна на подобие на терен в село Войсил. Единственото попадение падна в 84-ата минута, когато македонецът Флориан Кадриу центрира от корнер и защитник от Кършияка си отбеляза автогол. Неофициален дебют за черно-белите направи алжирецът с френски паспорт Туфик Зегдан. Левият бек, който не е играл официален мач от месец май 2017 г. ще кара пробен период. Мачът бе първи и за вратарят - туристически агент Антони Милина, който бе уреден с договор от довелият го треньор на железничарите Бруно Акрапович.

Гаф на двете ръководства едва не провали спаринга. Незнайно защо не бяха повикани лизензирани рефери, каквото е изричното изискване на БФС. Ползваният в такива случаи Атанас Узунов не успя да пристигне в родното село на Коце Видолов, заради обществен ангажимент. Двете ръководства го удариха на молби и от Зоналния съвет на БФС разрешиха помощник-треньорът на Локо Александър Тунчев да ръководи срещата, а в ролята на байрактари влязоха асистентите на Стоян Димитров в Марица.

Локо бе близо до откриване на резултата в средата на първото полувреме, когато халфът Игор Банович пробва бомбен удар от 20-ина метра, но нацели гредата. В 75-ата минута Архан Исуф центрира от левия фланг в наказателното поле на маричани, където Анте Аралица засече с глава, но топката за втори път срещна гредата.

Така черно-белите продължиха серията си без допуснат гол в 3-те контроли, които изиграха досега - 4:0 срещу Локо U19, 3:0 срещу Хебър и 1:0 срещу Марица.