Унгарското нашествие на Анфийлд продължава

снимка: SPORTA.BG

 

Връзките на Ливърпул с унгарския столичен тим МТК стават все по здрави. Тази седмица трима от младежите на унгарците ще бъдат на проби при червените. Золт Полоскай, Давид Келеман и Норберт Оде се присъединиха към резервите на червените за предсезонна подготовка. Младите унгарски футболисти ще трябва да дадат всичко от себе си, за да впечатлят мениджъра на мърсисайдци Рафа Бенитес и да заслужат място в отбора от Ливърпул.

 

Футболистите на МТК са на по шестнайсет и седемнайсет години, но вървят по стъпките на Петер Гулаши, Андрас Симон и Кристиан Немет, който, осъществиха трансфер от МТК в Ливърпул през миналото лято.

 

До сега най-добре от привлечените футболисти, се представя Немет. Въпреки че възможностите му за игра са ограничени от контузии, формата, която 19-годишният младок показа му заслужи признанието на феновете, които дори го сравниха с вечната легенда на мърсисайдци - Роби Фаулър.

 

Това е и причината Бенитес и компания да вярват, че в школата на МТК са намерили златна мина за неразкрити таланти, и отношенията между двата клуба да продължават да процъфтяват.