Унгария поведе на България за Купа Дейвис

Димитър Кутровски загуби от Петер Наги с 4-6, 0-6, 3-6 и по този начин отборът на Унгария поведе на България в плейофа за влизане в първа група на зона Европа/Африка на Купа Дейвис.

На кортовете на Българския национален тенис център първата ни ракета се представи много слабо днес и не успя да вземе дори сет на намиращия се с повече от 300 места под него в световната ранглиста Наги. Двубоят вървеше равностойно до 4-3 в първата част, след което Кутровски допусна съперникът му да вземе 10 поредни гейма и да поведе с 2 сета и пробив. Българският тенисист имаше леко пробуждане в третата част, но в крайна сметка отново се пропука и загуби мача след 2 часа и 25 минути игра. По този начин Унгария поведе на България с 1-0, а сега предстои срещата между втората ни ракета Димитър Кузманов и Мартон Фучович.